ЦСКА надигра като гост Черно море (Варна) с 3:0 (25:20, 25:21,

...

Черно море-БАСК започна със загуба в Суперлигата

ЦСКА надигра като посетител Черно море (Варна) с  3:0 (25:20, 25:21, 25:13)  в мач от първия кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в зала „ Христо Борисов “. С това волейболистите, водени от Сашо Попов стартираха с триумф и потеглиха решително в новия сезон на шампионата.

``

Домакините, водени от новия си треньор Димитър Пангаров потеглиха надъхано бяха равностойни на „ алените “ през по-голямата част от първия гейм до 19:19. В решителните минути обаче армейците постановиха волята си и го завоюваха. Във втората част гостите започнаха да диктуват играта, като поведоха с 15:9. Варненци съумяха да изравнят до 15:15, само че гостите не разрешиха повече изненади. Отново направиха разлика и я поддържаха до дъно, като взеха и втората част.

В третата част домакините към този момент нямаха сили за отпор, ЦСКА поведе с 15:8 и затвори безпроблемно гейма с огромна разлика, като завоюва мача в три гейма за 70 минути игра.

Източник: petel.bg